Nalan KURT  kimdir ? Nalan KURT  hakkında.

Nalan KURT KİMDİR ?

 

Nalan KURT Kimdir?

NLK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ Yönetim Kurulu Başkanı Nalan KURT Gaziantep’te dünyaya gelmiştir.  Bilişim teknolojileri ve İşletme Bölümlerini okuyan KURT üniversite yıllarında çalışma hayatına atılıp birçok projede yer almıştır. Nalan Kurt iş hayatında, kendini geliştirmeye devam ederek, çalıştığı kurumun en başarılı isimlerinden olmuştur. İlk iş tecrübesinden sonra edindiği deneyim ve tecrübelere dayanarak kendi işini kurmaya karar verip mezun olur olmaz kendi işletmesini kurdu. İlk sıralar kurumsal içerik yönetim sistemleri konusunda yazılımlarını yaparak bilişim sektörüne giriş yaptı. Sonrasında ise içerik yönetim sisteminin yanı sıra ERP ve otomasyonlar konusunda çalışmaya başladı. Ancak hedefi tam olarak bu değildi, yerliliği ön plana çıkarmak kendi yazılımlarını geliştirmek ve sadece Türkiye ile kalmayıp dünyaya açılmaktı. Yıllarca bunun alt yapısını hazırlamaya çalıştı ve 2018 yılı Ocak ayında radikal bir karar ile kendi yazılımlarını üreteceği NLKSOFT markasını oluşturdu ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre son teknolojileri, yapay zekayı kullanarak yenilikler getirmeye başladı. Şuanda NLKSOFT’un Gaziantep ve İstanbul’da olmak üzere üç ofisinde 30’a yakın çalışanı bulunmaktadır. NLKSOFT E-Ticaret ve E-İhracat, Anaokulu yazılımı, Toplu SMS, E-Dönüşüm Süreçleri, SmartBin markasıyla Akıllı Kiosk Sistemleri ve Akıllı Çöp Kutuları, ayrıca nlklfe markasıyla da Akıllı Tarım projelerinde en güncel ile en güncel biçimde hizmet vermeye başladı. “İşini aşkla yapıyorsan yaşam misyonunun içindesin” anlayışıyla, Nlksoft’u ulusal bir marka haline getirmek için çıktığı yolda 2018 yılı itibari ile bayilik ağını oluşturma kararı aldı ve Şanlıurfa’dan başlayarak bayilik ağını oluşturdu. Sadece Türkiye ile kalmayıp üniversite yıllarında amaçlamış olduğu yurt dışına yazılım ihracat düşüncesini de gerçekleştirip başta Amerika, İngiltere ve Fransa olmak üzere birçok ülkeye yazılımlarını satmaya başladı. Şuan 13 ülkeye yazılım satmayı başaran NLKSOFT Türkiye'de de kayda değer bir bayi ağı oluşturdu.

Bu başarısı ile LIONS TÜRKİYE KONFEDERASYONU 2019 TÜRKİYE’NİN BAŞARILI KADINLARI FARK YARATAN KADIN GİRİŞİMCİ’ yarışmasında Dijital ve Teknoloji kategorisinde nlksoft E-Ticaret projesiyle ilk 3’e girdi.

Birçok üniversitede konferanslara konuşmacı olarak katılıp başarı hikayesinden bahsederek üniversiteli genç arkadaşlara yol gösterdi.

Aynı zamanda nlksoft olarak Odalar ve STK’larda E-Ticaret ve E-İhracat eğitimi verdi. TRT Radyo’da canlı yayın konuğu olarak yer aldı, girişimciliği ve nlksoft’un hikayesini anlattı.

Nalan Kurt aynı zamanda Anadolu Ajansı’nda ‘Kadın Girişimci’den 12 Ülkeye Yazılım İhracatı’ başlığıyla yer aldı. Türkiye İhracatçılar Birliği yayın organı olan TİM Report Dergisi’nde ‘Gaziantep’ten Dünya’ya Açılan Bir Başarı Hikayesi’ başlığıyla yine varlık gösterdi ve Türkiye İhracatçılar Birliği’nin örnek gösterdiği girişimler arasında yer aldı.

Ayrıca Nalan Kurt Türkiye'nin En Başarılı Kadınları Listesinde! Nalan Kurt Fast Company Dergisi'nin düzenlediği 100 Kadın Patron listesine girerek, oluşturduğu nlksoft markasının başarısını bir kez daha göstermiş oldu. Kanal Ekonomi'de EGD ile Ekonomide Kal sohbetlerinde Fark Yaratan Kadın Girişimci olarak konuk oldu.

Nalan Kurt, GAGİAD (Gaziantep Genç İş Adamları Derneği) düzenlediği ödül töreninde Yılın Kadın Girişimcisi seçildi. Bunların yanı sıra, Ak Parti'nin düzenlemiş olduğu "Çocuk Gözünden" adlı resim yarışmasının dijital alt yapı sponsorluğunu üstlendi ve Ak Parti tarafından düzenlenen ödül töreninde kendisine plaket takdim edildi.

Nalan Kurt , 4.Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreninde Teknoloji Sektöründe Yılın Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Ödülünü Aldı.

Nalan KURT şu an Nlksoft Yönetim Kurulu Başkanı,

Birçok Kurum ve STK’da Proje danışmanı,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi,

YUTED(Yüksek Teknoloji Eğitim ve Ekonomi Derneği) Kurucu Başkanıdır.

 


Yazılımcı, İşletmeci, Girişimci, STK Başkanı