Batman E-ticaret Eğitimimizle Batman Medyada Yer Aldık

10 Ağustos, 2022 | Nalan Kurt | 0 | 159


Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESO) ve Ticaret İl Müdürlüğü iş birliği ile “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Eğitimi” ve “Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi" konulu seminer düzenlendi.

“ESNAFLARIMIZI DÖNÜŞÜME HAZIRLIYORUZ”

Açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Oda başkanı M. Sıddık Çiftçi, "Teknoloji ile bütün dünya ve özellikle ticaret büyük değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bu değişimde esnaflarımızın olumsuz etkilemesinin önüne geçmek ve aksine bu değişimin imkanlarından azami derecede faydalanmalarını sağlamak için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Bugün yapacağımız eğitim seminerleri ile esnaflarımızı dönüşen ticari alanlara hazırlamak ve bu alanlarda aktif bir rol almaları için teşvik etmek istiyoruz" dedi.
“DİJİTALLEŞME PANDEMİYLE ALTIN ÇAĞINI YAŞADI”
Diksiyon ve etkili konuşma eğitmeni Uğur Yılmaz Kurt, diksiyonun aynı zamanda bir sağlık dersi olduğunu belirterek, "Sağlık dersinin yanı sıra bir esnaf ürünü pazarlama noktasında da dil çok önemli bir iletişim aracı. Ürününüz çok kaliteli olabilir, ürününüz çok iyi olabilir ama bunu en iyi şekilde pazarlayacak şey kesinlikle dildir" dedi. NLKSOFT bayi destek uzmanı Bekir Doğan ise E-Ticaret ve dijital dönüşüm ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Dünyada dijitalleşmeye yönelik yeni meslekler oluştuğunu kaydeden Doğan, "Dijitalleşme pandemi sürecinde altın çağını yaşadı. Çünkü insanlar evinden çıkamadığından dolayı herkes kendi dijital servislerini, internet altyapılarını kullanarak evinden sipariş vererek, evinden işini de yapabildi. Çocuklarımız evlerinden derslerine girebildi ve çalışan kişiler evlerinden toplantılara katılabildi. E-Ticaret, fiziki mağazamızın internet ortamına taşınması, dijitalleşmesi konusudur. E-Ticaret ile çok düşük maliyetlerde, daha karlı ürün satışı gerçekleştirebiliyorsunuz" diye konuştu. Haber-Recep Akın
 

  •  
  • > 

YORUM YAP