GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

22 Şubat, 2024 | Nalan Kurt | 0 | 481


6 Şubat’ta yaşadığımız bu elim afetin içinde bulunduğumuz süreç tüm ülkede olduğu gibi bizleri de derin üzüntü ve keder verdi. Bu vahim olayın tarifi yok aslında. Cümlelerin boğazımızda tıkandığı, sevdiklerimizin depremin felaketinden etkilendiklerini ve daha birçok vatandaşın göçük altında olduğuna şahitlik etmek hafızamızda derin izler bıraktı. Hepimiz gerçekten çok etkilendik. Bir nebze de olsa bizleri ayakta tutan ise daha çok daha çok insanımızın sağ olarak kurtarılması oldu.

6 Şubat sabahında 14 milyon insanın etkilendiği, çok fazla can kaybının olduğu, birçok binanın yıkıldığı deprem felaketinde sarsıcı etkisini ve acısını ülke olarak şahit olduk. Her zaman birlik olmayı başardık. Üzüntülerin üstesinden gelmeye çalıştık.
Bizde bu sürecin etkisinden en az bir şekilde geçirmeye gayret ederek ekip olarak yeniden çalışmalarımıza başladık. Herkes bilgisayarını ve internetini bağladığı her yerden işleri takip etmeye, normal zamanından daha fazla gayret etmenin bilinciyle işlerimize güçlü şekilde sarıldık.

Toparlanmak için en motive edici şey bizim için her zaman işlerimize geri dönerek güçlü durabilmek oldu. Şehrimizi terk etmeyerek buradan dünyaya teknoloji geliştirmeye devam edeceğiz.

İhtiyaç olduğu sürece insanlara destek olmaya devam edeceğiz fakat bunlar çok yeterli olur mu bilmiyorum? Bu durumun toparlanması o kadar da kısa sürecek gibi gözükmüyor. Bunun için canla başla çalışıp farklı projeler üretmek için elimizden geleni yapmaya ekibimizle birlikte devam ediyoruz.
Asıl şimdi daha çok çalışmaya ihtiyacımız var!

Ne güzel demiş Nihat Hatipoğlu;

"KADER BU DEĞİL, KADER TEDBİR ALMAKTIR.

Bilim adamlarının, işin uzmanlarının sözü, bizim için dini bir emir gibidir." Uzmanları dinleyeceğiz. Bundan sonraki süreçte onları dinlemek zorundayız. Geçmişte dinlemediğimiz için başımıza felaket gelmişse bunu kaderle ifade etmeyeceğiz. Kader bu değil, kader akıllı düşünmektir, tedbir almaktır. &39;Akıldan daha büyük tedbir yok diyor.

''İlim tecrübe ile olmaz, tetkikle olur''

Mustafa Kemal Atatürk‬‬


Bu depremde beni çok fazla etkileyen olaylardan biri de çok sevdiğim Adıyaman&39;ın, memleketim doğup büyüdüğüm Gaziantep&39;in, Hatay&39;ın ve diğer kalan illerimizin o güzelim tarihi dokularının ciddi yapısal zararlar görmesi oldu. Çok üzgünüm çok!
Yakınlarımız ve bu acıyı yaşayanlar için dua ediyoruz.

  •  
  • > 

YORUM YAP