GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

20 Şubat, 2023 | Nalan Kurt | 0 | 207


Millet olarak içinde bulunduğumuz süreç öyle üzüntülü öyle zor bir durumdu ki bunun tarifi yok. İnsanlarla konuşurken kelimelerin boğazımda tıkandığı, çok sevdiğimiz insanların göçük altında kaldığı, insanlara geçmiş olsun derken, acaba kaybettikleri biri var mı diye düşünmekten helak olduğumuz anlardı. Hepimiz gerçekten çok etkilendik, şükrettiğimiz ise ekibimizden ailemizden kayıp vermedik. Yakınlarımız için dua ediyoruz. Ekip olarak yeniden çalışmaya başladık ama, fiziki olarak değil tabi ki, herkes bilgisayarını ve internetini bağladığı her yerden işleri takip etmeye başladı. Herkes normal zamanından daha fazla gayret etmenin bilinciyle işlere sarıldı. Mecburuz, şehrimizi terk etmeye niyetimiz yok. Buradan dünyaya teknoloji geliştirmeye devam edeceğiz.
Bu depremde beni çok fazla etkileyen olaylardan biri de çok sevdiğim Adıyaman'ın, memleketim doğup büyüdüğüm Gaziantep'in, Hatay'ın o güzelim tarihi dokularının ciddi zarara uğraması. Çok üzgünüm çok!

14 milyon insanın etkilendiği, çok fazla can kaybının olduğu, bir çok binanın yıkıldığı bir felaket.. Hepimiz müthiş etkilendik. Ama birlik olduk, Türkiye olarak kenetlendik ve herkes canla başla bir şeyler yapmaya katkı sağlamaya çalışıyor. Benlikten bizliğe müthiş bir evriliş hikayesi oldu.

Biz @nlksoft olarak, elimizden geldiğince ulaşabildiğimiz heryere destek olmaya çalıştık. Köylere ulaşmaya çalıştık ve onlar için gereken yardımları yapmak için elimizden geleni yaptık.

İhtiyaç olduğu sürece destek olmaya devam edeceğiz fakat bunlar çok yeterli olur mu bilmiyorum. Bu durumun toparlanması o kadar da kısa sürecek gibi gözükmüyor. Bunun için canla başla çalışıp farklı projeler üretmek için elimizden geleni yapmaya ekibimizle birlikte devam ediyoruz. Daha sürdürülebilir ve kalıcı projeler için var gücümüz ve çabamızla çalışmaya devam edeceğiz. Asıl şimdi daha çok çalışmaya ihtiyacımız var!
Ne güzel demiş Nihat hatipoğlu ;
"KADER BU DEĞİL, KADER TEDBİR ALMAKTIR. Bilim adamlarının, işin uzmanlarının sözü, bizim için dini bir emir gibidir." Uzmanları dinleyeceğiz. Bundan sonraki süreçte onları dinlemek zorundayız. Geçmişte dinlemediğimiz için başımıza felaket gelmişse bunu kaderle ifade etmeyeceğiz. Kader bu değil, kader akıllı düşünmektir, tedbir almaktır. 'Akıldan daha büyük tedbir yok diyor'
Bu korkunç felaketten ancak iyilik güzellik ve bilimi takip ederek çıkabiliriz.
‪“İlim tecrübe ile olmaz tetkikle olur.“
Mustafa Kemal Atatürk‬

  •  
  • > 

YORUM YAP

KATEGORİ

POPÜLER YAZILAR

INSTAGRAM