Nlksoft 12’nci yaşını kutladı - CNN TÜRK

18 Mayıs, 2018 | Nalan Kurt | 0 | 608


GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP’TE son dönemde gerçekleştirdiği önemli projelerle yazılım sektöründe ön plana çıkan NLK Bilgi Teknolojileri A.Ş. (NLKSOFT)  12’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği kokteylde tüm ekibi, bayileri ve çözüm ortaklarıyla bir araya geldi.

NLKSOFT’un 12’nci yıldönümü kokteylinde konuşan NLK Bilgi Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt, küreselleşen dünyada kalıcı olmak ve kendini geliştirebilmek adına marka olmanın bilinciyle daha inovatif olan 'NLKSOFT'u oluşturduklarını belirterek, “Biz dünyaya tersten bakıyoruz dedik ve yerel bir marka olarak başladığımız bu serüveni bir dünya markasına çevirmeyi başardık. Bu aşamada ilk olarak dünyada isim yapmış Amerikan, Fransız ve Finlandiya markaları olan Vellapais, CLC ve Oright ile çalışmalara başladık. 2018 yılı itibariyle bizim için yeni bir çalışma modeli olan bayilik yapısına geçme karar aldık.  Güneş doğudan doğuyor dedik ve ilk bayiliğimizi Şanlıurfa’ya verdik. Ve ardından Diyarbakır’la devam ettik.  Diğer yandan Avrupa’ya köprü konumunda olan İstanbul ofisimizi açtık. AR-GE çalışmalarımız için de Teknoparkla planlamalarımızı yaptık" dedi.

Kurt, Sebze Hali’nden köy muhtarlarına kadar birçok farklı sektöre yazılım ve programlama konusunda alt yapı hizmeti verdiklerini ifade ederek, “Gelişen teknolojiyi yakından takip etmek adına; Sistemlerimizde yapay zeka teknolojilerinden tutun birçok yeni interaktif çözümler kullandık. Globalleşerek dünyayı küçültmek gerekiyor dedik ve her şeyi internete taşıdık. Bu yolda gelecek güzel gelecek diyerek teknoloji ve interneti birleştirip kendi e-ticaret yazılımlarımızı geliştirdik. Sadece geliştirmekle kalmadık.  Güncel siber çözümler üzerine planlarımızı yaptık. Nasıl bir işyerini korumak için alarm ve kamera sistemi gerekiyorsa internet sitelerini de korumak için siber güvenlik önlemlerimizi almamız gerekiyor. Mobil uygulama ve sektörel birçok çözüm ürettik. Her sektörde olalım deyip SMS programımızı yazdık. Nakliye sektörüne özel Nakliye-Erp yazılımımızı oluşturduk. Anaokulu Otomasyonu ile projelerimizi endüstriyelleştirdik.  E-Dönüşüm sürecinin başlamasıyla birlikte ihtiyaçları karşılamak amacıyla Digital Planet ile anlaşmalarımızı yaparak bu süreç çözümlerinde hizmet vermeye başladık. Bizi bu zamana kadar destekleyen hep bizlerle olan iş ortaklarımıza, NLKSOFT ailesine ve tabiki saygıdeğer müşterilerimize teşekkürlerimi borç biliyorum" diye konuştu.

NLKSOFT yazılım projelerinin konuklara tanıtılmasının ardından şirketin 12’nci yıldönümü anısına 12 özel plaket verildi. Active News Agency Türkiye Genel Müdürü Hanifi Kılıç da plaket alanlar arasındaydı. Şirket tarafından hazırlanan 12’nci yıl hediyelerinin paylaşılmasının ardından NLKSOFT çalışanları ve çözüm ortakları bolca sohbet edip hatıra fotoğrafı çekildi.

  •  
  • > 

YORUM YAP